Dožínky 2011 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Úterý, 20. září 2011 10:53

Zdroj: Královéhradecký deník

Víkendové oslavy ukončení žní sklidily velký úspěch

Královéhradecké krajské dožínky se uskutečnily ve východočeské metropoli v Šimkových sadech. Oslavy ukončení žní během pátku a soboty přilákalo několik desítek tisíc návštěvníků. Lidé se dozvěděli nejen informace o zvířatech a zemědělské technice, ale také viděli například práci s ovčáckým psem, stříhání ovcí bývalým mistrem republiky v této kategorii, jezdeckou drezurní ukázku či proběhla prezentace dojnic včetně přípravy krávy pro výstavu. Dožínky jsou historickou tradicí, kdy se oslavuje ukončení sklizně a kdy se bilancuje, zda sklizená úroda postačí na dostatečné zabezpečení výživy po další období. Součástí programu dožínek byla i akce zvaná Barevný den plný her. Společnosti Eko–Kom, Asekol a Elektrowin prostřednictvím těchto aktivit propagují správné třídění odpadů zábavnou formou.
Své vystoupení ukázali také jezdci z ranče Sedíci kůň, kteří předvedli show s dvěma koňmi. „Máme dva zápisy v České knize rekordů a certifikát za Tomkovo umělé dýchání. Před pár dny jsme dostali další certifikát – za netradiční a ojedinělé výsledky ve výchově a výcviku koní. Divákům jsme ukázali nevšední cirkusové kousky. Koně si například lehali či sedali,“ řekla Deníku Dagmar Tomková z ranče Sedící kůň.
Součástí dožínek byl také Den slovenské kultury, kde návštěvníci ochutnali řadu klasických slovenských specialit jako například pravé brynzové halušky nebo spišskou borovičku.
Svoje umění předvedly i mažoretky při šestnáctém ročníku národní nesoutěžní přehlídky mažoretkových skupin. V pódiových skladbách se představilo přes čtyři sta mažoretek od čtyřletých až po dospělé.

Aktualizováno Úterý, 20. září 2011 12:07